JRG 7 Pożar baraku przy ul. Romana Maya

Kilka dni temu, 18. stycznia po godzinie 17:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odebrało zawiadomienie o pożarze opuszczonych budynków przy ul. Romana Maya w Poznaniu.

Po kilku minutach trzy wozy z ratajskiej Jednostki wraz z wozem ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej pojawiły się na miejscu.
Na miejscu okazało się, że ogień objął jedynie niewielki budynek o pow. ok. 50m2. Istniało jednak podejrzenie, że w środku znajduje się osoba bezdomna. Budynek po krótkim czasie udało się ugasić. Na szczęście okazało się, że w środku nie było nikogo. Przy pomocy sprzętu burzącego oraz wyciągarki z samochodu strażacy rozebrali konstrukcję budynku.
Akcję dodatkowo utrudniało silne zadymienie, niska temperatura, padający deszcz oraz pora nocna.
Dwie osoby, które ewakuowały się z budynku przed przybyciem Straży Pożarnej zostały profilaktycznie zabrane do szpitala, jednak ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Po przekazaniu miejsca działań strażacy udali się do swoich Jednostek.
Za pomoc przy akcji dziękujemy obsadzie wozu ze Szkoły Aspirantów.

Tekst/foto: st.asp. Bartosz Smolarek, dowódca zastępu JRG-7.