JRG 7 - SGRT w powiecie wrzesińskim

W dniu 29 stycznia br. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Poznań 7" została zadysponowana do miejscowości Gonice w powiecie wrzesińskim, gdzie na drodze krajowej nr 92 miał miejsce wypadek. W przewożącym ponad 20 ton węgla ciągniku siodłowym pękła opona. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który następnie dachował. Droga została zablokowana przez naczepę oraz rozsypany węgiel.

Zastępy obecne jako pierwsze na miejscu zdarzenia ewakuowały kierowcę, odłączyły akumulatory, a także wypompowały olej napędowy ze zbiorników przewróconej na dach ciężarówki. Z powodu braku specjalistycznego sprzętu do dalszych działań potrzebna była pomoc zastępów z JRG-7 oraz Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Po zapoznaniu się z sytuacją oraz całkowitym usunięciu akumulatorów przystąpiono do postawienia całego zestawu na koła. W tym celu wykorzystane zostały wyciągarki linowe. W międzyczasie przygotowano pojazd do holowania odkręcając wał napędowy i odblokowując hamulce. Następnie ciągnik siodłowy wraz z naczepą został wciągnięty z powrotem na drogę na czym zakończyły się działania SGRT.

mł. asp. Piotr Stoiński
JRG-7

Data wydarzenia: 
poniedziałek, Styczeń 29, 2018 - 17:00
Galeria: