JRG 7 - Zderzenie z autobusem

30 stycznia 2018 roku dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 i jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 zadysponowane zostały na ulicę Kobylepole do wypadku drogowego. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano rozbite dwa pojazdy - autobus komunikacji miejskiej oraz samochód osobowy częściowo znajdujący się na chodniku. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz w kierowaniu ruchem w rejonie zdarzenia. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby, z czego trzy zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania. Poszkodowanemu dziecku przekazano "Misia Ratownika". W czasie akcji w okolicy występowały spore utrudnienia komunikacyjne - wprowadzony został ruch wahadłowy, a w początkowej fazie działań droga była całkowicie zablokowana.

Opracował: sekc. Michał Krajnik