Nowy samochód dla OSP Głuszyna

W piątkowe popołudnie 02 lutego 2018 roku w siedzibie nowopowstałej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie miała miejsce uroczystość przekazania nowego sprzętu. Strażacy ochotnicy z Głuszyny otrzymali nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy marki Skania.
Po poświęceniu nowego pojazdu przyszedł czas na zabranie głosu przez zebranych gości. Oprócz przedstawicieli samorządu miejskiego do gratulacji dołączył również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Jarosław Zamelczyk, który podziękował wszystkim druhom OSP Głuszyna za realizowaną przez nich pracę, wykonywaną często z narażeniem własnego życia.
Warto podkreślić, że zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Głuszyna nie byłoby możliwie bez wsparcia bryg. Andrzeja Bartkowiaka Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, dzięki któremu pozyskano z krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego dofinansowanie na ten cel w kwocie 450 tyś. złotych oraz lokalnemu samorządowi.
Mamy nadzieję, że zakup nowego sprzętu w znacznym stopniu przyczyni się do niesienia jeszcze lepszej pomocy wszystkim im potrzebującym.

zdjęcia:
Urząd Miasta Poznania

Galeria: 
Kategoria: