Zderzenie samochodu osobowego z tramwajem

W dniu 24 lutego 2018 roku około godziny 13:44 doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzka a Święcickiego. W związku z dużym natężeniem ruchu związanym między innymi z odbywającymi się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich targami GARDENIA, zdarzenie spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego stwierdzono, że:
• dwie osoby podróżujące samochodem osobowym uskarżały się na ból w okolicy klatki piersiowej i głowy,
• na miejscu znajduje się motorniczy, który nie uskarża się na żadne dolegliwości,
• wszystkie osoby podróżujące tramwajem samodzielnie opuściły pojazd i oddaliły się z miejsca zdarzenia, brak osób poszkodowanych,
• zablokowany jest ruch tramwajowy w kierunku Junikowa, droga przejezdna w obu kierunkach dla pojazdów samochodowych,
• samochód osobowy - Renault Megane jest wyposażony w instalację gazową.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia z pojazdu oraz zakręceniu gazu w samochodzie osobowym, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym ratownikom medycznym.
Po przebadaniu decyzją kierownika Zespołu Ratownictwa Medycznego jedna osoba została zabrana do szpitala. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Policji oraz przedstawiciele Nadzoru Ruchu MPK, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia i przeprowadzali czynności dochodzeniowe.

Opracowanie: bryg. Jarosław Kuśmirek