Pożegnanie ze służbą

27 lutego 2018 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu odbyła się ostatnia zmiana służby st. ogn. Przemysława Tomaszewskiego, który decyzją Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu z dniem 28 lutego 2018 r. został przeniesiony w stan spoczynku.
W uroczystości udział wzięli:
- Komendant Miejski PSP w Poznaniu – mł. bryg. Jacek Michalak,
- Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 – st. kpt. Tomasz Skorliński,
- Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 – st. kpt. Bogusław Świdurski,
- Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 – mł. kpt. Rafał Kominowski
grono emerytów, funkcjonariusze JRG - 3 oraz koledzy i koleżanki z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Komendanta Miejskiego mł.bryg. Jacka Michalaka, który skierował słowa podziękowania za zaangażowanie, nienaganną służbę i poświęcenie w codziennej realizacji obowiązków służbowych; także w imieniu zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Dariusza Matczaka, który w latach 2009 - 2012 pełnił funkcję dowódcy JRG nr 3. Następnie głos zabrali: st. kpt. Tomasz Skorliński, st. kpt. Bogusław Świdurski, mł. kpt. Rafał Kominowski, którzy podsumowali przebieg służby oraz podziękowali za współpracę i wkład w budowanie dobrych relacji z Ochotniczą Strażą Pożarną gminy Pobiedziska. Na zakończenie nie mogło zabraknąć licznych życzeń i podziękowań od kolegów i koleżanek oraz okolicznościowych prezentów.
Przemek przez całą swoją przygodę z pożarnictwem związany był z Jednostką Ratowniczo- Gaśniczą nr 3, gdzie zajmował stanowisko starszego operatora sprzętu specjalnego.
Naszemu Koledze, już emerytowi, życzymy dużo zdrowia, pomyślności i zrealizowania wszelkich planów w tej „nowej rzeczywistości” już bez PSP.
Jeszcze raz dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy wszystkiego najlepszego.

Galeria: