Wizyta Uczniów Szkoły Podstawowej z Dusznik

We wtorek 27 marca 2018 JRG 2 Poznań odwiedziła grupa 40 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dusznikach. Uczniowie mieli okazję przymierzyć ubranie strażaka, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wozie bojowym oraz zapoznać się z podstawowym sprzętem będącym na wyposażeniu naszej jednostki. Wizytę dzieciaków urozmaicił prawdziwy wyjazd alarmowy jednego z naszych zastępów do akcji. Celem wycieczki było również nabycie przez najmłodszych podstawowej wiedzy i umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia. Podczas tego spotkania najmłodsi z uwagą i wielkim podziwem na twarzach słuchali opowieści naszych ratowników o akcjach ratowniczo-gaśniczych i zadawali wiele pytań, na które uzyskały szczegółowe odpowiedzi.

Sporządził: asp. Dawid Gotówka

Data wydarzenia: