Pożar przy ul. Kórnickiej w Swarzędzu.

W dniu 16 marca 2018 roku stanowisko kierowania KM PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Kórnickiej w Swarzędzu. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z OSP Swarzędz, OSP Kostrzyn, OSP Kobylnica, OSP Gowarzewo, JRG 3, JRG 6, JRG 7 i JRG 8.
Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce zdarzenia zastały budynek gospodarczy w całości objęty pożarem oraz palące się materiały składowane na przylegającym placu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz prowadzeniu działań gaśniczych w obronie zagrożonych budynków i natarciu na palące się materiały. Z uwagi na duże zadymienie oraz niebezpieczeństwo rozprzestrzenienie się pożaru ewakuowanych zostało sześć osób z budynków mieszkalnych znajdujących się w sąsiedztwie pożaru.
Duża ilość zgromadzonego materiału palnego w postaci drewna, książek, odzieży sprawiła że po opanowaniu pożaru jego dogaszanie było bardzo trudne i czasochłonne. W działaniach wykorzystano kontener ze sprzętem ochrony dróg oddechowych oraz kontener socjalny. Na miejscu zdarzenia działaniami kierował dyżurny kierownictwa KM PSP w Poznaniu.
W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek gospodarczy o konstrukcji drewnianej obitej blachą, materiały nagromadzone i składowane przez właściciela oraz ekrany dźwiękochłonne odgradzające posesję od torów kolejowych.

Galeria: