JRG 7 - pomoc ZRM

W dniu 27 marca br. zastęp GCBA-Rt został zadysponowany na os. Oświecenia, do pomocy w zniesieniu pacjentki. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o konieczności hospitalizacji poszkodowanej i zwrócił się do strażaków o pomoc w przetransportowaniu jej do karetki. Przybyły na miejsce zastęp zastał pod wskazanym adresem ratowników medycznych w trakcie prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań pomagając w udrożnieniu dróg oddechowych, prowadząc tlenoterapię czynną oraz wykonując pośredni masaż serca. Na szczęście wspólny wysiłek ratowników i zastosowanie defibrylatora pozwoliły przywrócić akcję serca poszkodowanej, która następnie została przetransportowana do szpitala przy ul. Szwajcarskiej.

mł. asp. Piotr Stoiński

Data wydarzenia: