SGPR w powiecie kolskim

5 kwietnia 2018r. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 około godziny 20:30 została zadysponowana do zdarzenia, które miało miejsce w rejonie operacyjnym KP PSP Koło, a dokładniej w miejscowości Borecznia Wielka. Zaraz po informacji, że pod gruzami mogą znajdować się osoby poszkodowane niezwłocznie udaliśmy się na miejsce zdarzenia.
Po dojeździe na teren akcji, okazało się że zawaleniu uległa murowana stodoła. Po konsultacji z Kierującym Działaniem Ratowniczym - Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kole bryg. Robertem Kropidłowskim będącym na miejscu zdarzenia, podjęto decyzję o wprowadzeniu na gruzowisko psów ratowniczych. Pierwszy przewodnik z psem nie wskazał żywych osób, które mogłyby znajdować się pod gruzami. Drugi zespół również nie wskazał potencjalnych żywych osób. Następnie by uwidocznić zawalisko podjęto decyzję o usunięciu dachu, który zawalił się do środka stodoły. Cały teren akcji przeszukano i nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych. Nasze działania na tym etapie się zakończyły, i udaliśmy się do bazy, w której to byliśmy o godzinie 1:00 dnia następnego.