JRG 7 - Pożar w kuchni

28 kwietnia w godzinach popołudniowych cztery zastępy strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1, 7 oraz ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w bloku mieszkalnym na os. Piastowskim. W wyniku zapalenia się oleju spożywczego w mieszkaniu doszło do pożaru. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji właścicielki mieszkania ze strefy zagrożenia, dogaszeniu pożaru oraz oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz klatki schodowej. Poszkodowanej kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Spaleniu uległa kuchenka gazowa oraz znajdujące się w najbliższym otoczeniu wyposażenie kuchni. Miejsce zdarzenia zabezpieczyła policja. Na miejsce zdarzenia przybył także Dyżurny Kierownictwa Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.