Dzieci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w JRG - 9

W dniu 20.04.2018 roku naszą jednostkę odwiedziły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka mieszczącego się przy ulicy Topolowej 2 w Mosinie. Grupa liczyła 19 osób w tym 12 dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
Przybyłym uczniom przybliżyliśmy specyfikę pracy strażaka oraz przypomnieliśmy numery telefonów alarmowych. Następnie został zaprezentowany sprzęt pożarniczy oraz nawiązano do podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie letnim. Najbardziej emocjonującą częścią odwiedzin w naszej jednostce była możliwość podania i operowania prądem wody. Dzieci miały również możliwość przymierzyć hełm i przy pomocy strażaków wsiąść do wozu strażackiego.
Pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz niekończącą liczbą pytań związanych ze specyfiką pracy w Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Przemysław Zbierski

Data wydarzenia: