JRG-3 Zniszczenia po burzy

Uderzenie pioruna wywołuje skutki cieplne, elektromagnetyczne i dynamiczne. Może wywołać utratę życia i zdrowia ludzi i zwierząt, uszkodzenia budynków i ich wyposażenia, zniszczenie instalacji elektrycznych, teletechnicznych, rurarzy i kanałów metalowych, rozrywanie drzew i tym podobne. To żywioł, którego nie można okiełznać a z którego skutkami w dniu 12 maja 2018 roku musieli zmierzyć się mieszkańcy i strażacy.
Do zdarzenia doszło w jednej z podpoznańskich miejscowości, kiedy podczas burzy piorun uderzył w dom jednorodzinny powodując pożar oraz uszkodzenia dachu i instalacji elektrycznej. W tym czasie w domu nie było mieszkańców i tylko szybka reakcja sąsiadów zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy PSP z JRG 3 oraz z OSP Kostrzyn, OSP Swarzędz, OSP Brzeźno, OSP Gowarzewo zabezpieczyły miejsce zdarzenia a następnie dogasiły palące się poddasze, przewietrzyły pomieszczenia oraz zabezpieczyły uszkodzony dach. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Kostrzyna, który zaoferował pomoc gminy.
sporządził kpt. Lusiak Wojciech