JRG 8 - Wypadek na obwodnicy Murowanej Gośliny

24.05.2018 r. przed godziną 7:00 doszło do wypadku samochodu ciężarowego z samochodem osobowym na odcinku obwodnicy w miejscowości Murowana Goślina. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu do działań zadysponowało dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 8 w Bolechowie oraz jeden zastęp strażaków ochotników z OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono jedną osobę poszkodowaną wymagającą natychmiastowej hospitalizacji. Dalsze czynności strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w rozbitym aucie osobowym, posprzątaniu jezdni z rozlanych płynów poeksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem do czasu przybycia policji. Warto nadmienić, że do wypadku doszło na bardzo ruchliwym odcinku drogi, w którym dodatkowym utrudnieniem dla działających w akcji strażaków było skrzyżowanie dróg. Sprawne przeprowadzenie akcji we współpracy z Zespołem Ratownictwa Medycznego pozwoliło na szybki transport poszkodowanego do szpitala oraz przywrócenie ruchu drogowego na zablokowanym odcinku.

Data wydarzenia:
czwartek, Maj 24, 2018 - 06:45