JRG 7 - Festyn "Bezpieczne Wakacje" już za nami...

W dniu 9 czerwca 2018 roku na terenie ratajskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej odbyła się impreza plenerowa pod nazwą “Bezpieczne Wakacje”. Do wspólnej zabawy strażacy zaprosili wszystkich mieszkańców Poznania zainteresowanych służbami mundurowymi oraz tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Uczestnicy w trakcie czterogodzinnego festynu przenieśli się w świat służb mundurowych. Zorganizowano niezapomniany dzień z mnóstwem atrakcji. Piękna pogoda pozwoliła zrealizować m. in. pokazy ratownicze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego, a także pokazy specjalistycznego sprzętu Policji, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego oraz Żandarmerii Wojskowej.
W tym dniu były z nami też m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych", Lasy Państwowe, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Izba Administracji Skarbowej i wiele innych firm i instytucji.
W ramach imprezy odbyło się szereg zajęć edukacyjnych tj. zajęcia z pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego, profilaktyki pożarowej, zasad ruchu drogowego oraz samoobrony.
Dla najmłodszych przygotowano warsztaty krawieckie, warsztaty z produkcji biżuterii, warsztaty plastyczne oraz malowanie twarzy i paznokci.
Dla tych trochę starszych zorganizowano m. in. zabawy wysokościowe oraz zajęcia sportowe.
Imprezę uatrakcyjniły występy zespołów i solistów z ratajskich Domów Kultury oraz Szkoły Musicalowej „Erato” - bardzo DZIĘKUJEMY!!!
Takiego festynu nie udałoby się zorganizować i przeprowadzić bez pełnego zaangażowania strażaków. W związku z tym serdecznie dziękuję wszystkim strażakom z JRG Nr 7, jak również strażakom z JRG Nr 5, którzy wsparli naszą imprezę.
Frekwencja przebiła nasze najśmielsze oczekiwania.
W imieniu ratajskich strażaków bardzo dziękuję wszystkim za przybycie.

Foto: Julia Tritt

Opracował:
st. kpt. Jacek Orlikowski
Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7

Galeria: