Kolejna edycja festynu "Niebiescy Dzieciom" za nami

W dniu 23 czerwca 2018 r. na terenach przyległych do poznańskiej Areny, po raz XVII zostało zorganizowane miasteczko mundurowe pod hasłem "NIEBIESCY DZIECIOM"
Ze strony Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu w przedsięwzięciu brali udział przedstawiciele z Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego, Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego oraz z Wydziału Kadr, Organizacji i Archiwizacji.
Panie Edukowały dzieci bawiąc się w przeróżne łamigłówki, krzyżówki o tematyce pożarniczej, a dla tych szkrabów co kochają sztukę było malowanie kolorowanek o tematyce strażackiej. Oczywiście, za każde poprawnie wykonanie zadanie był upominek.

Ale nie tylko „biurowi” urozmaicali sobotnie popołudnie dzieciom i dorosłym. Także koledzy z JRG nr 2 i JRG nr 5 oraz ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu zapewnili dzieciom dużo frajdy i zabawy. Każdy mógł zwiedzać wybrany samochód pożarniczy, przymierzyć hełm i pooglądać z bliska sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyła się drabinka speleo, zadymiony namiot czy rozmowa lub fotografia z „prawdziwym” strażakiem.
Wszystkim Strażakom biorącym udział w festynie dziękujemy!

Opracował: Wydział Operacyjno-Szkoleniowy
Foto: KM PSP Poznań - Wydział Operacyjno-Szkoleniowy

Galeria: 
Kategoria: