Wypadek Promno

W dniu 06.07.2018 r. dwa zastępy z JRG-3 zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych na trasie z Poznania do Gniezna w pobliżu miejscowości Promno. Do zdarzenia zadysponowano również zastępy z OSP Biskupic i Pobiedzisk.
Po przybyciu na miejsce zastano dwa pojazdy osobowe, jeden z nich znajdował się na trasie a drugi w wyniku zderzenia stoczył się do pobliskiego lasu i dachował. W każdym z pojazdów znajdowała się zakleszczona osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdów, stworzeniu dostępu do poszkodowanych dzięki narzędziom hydraulicznym, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów. Trasa została całkowicie zamknięta ze względu na wyznaczenie lądowiska dla śmigłowca HEMS. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.
Pod koniec działań zastęp z OSP Biskupic, Pobiedzisk oraz JRG-3 zadysponowano do pożaru lakierni w miejscowości Gruszczyn.

Opracował: asp. Marcin Walkowiak
Zdjęcia: OSP Pobiedziska
Na zdjęciu nr 2 znajdują się maliny które były przewożone w pojeździe.