Zawalenie chlewni!

W dniu 29 lipieca 2018 r. około godziny 12.05 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zawaleniu się szczytu chlewni w miejscowości Śmieszkowo. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały zawalony szczyt chlewni, część stropu oraz uszkodzone ściany kolankowe po obu stronach budynku. Budynek groził zawaleniem. W pomieszczeniach chlewni znajdowało się około 300 sztuk warchlaków. Do działań została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Poznania. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Grupa specjalistyczna przy pomocy specjalistycznego sprzętu monitorowała stabilność budynku, jednocześnie ratownicy ewakuowali cały inwentarz.
W działaniach brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie i 3 zastępy z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Poznania, oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Huty i Sarbki-Sarbii.

Na miejsce zdarzenia przybyli Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie, Wójt Gminy Czarnków, Powiatowy Lekarz Weterynarii, pracownicy Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Czarnkowa.

W trwającej ponad 7 godzin akcji ratowniczej brało udział łącznie 29 strażaków.

Foto: KP PSP Czarnków

Galeria: