JRG 7 - Pożar mieszkania na ul. Katowickiej

22 sierpnia późnym wieczorem 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 oraz 2 zastępy ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej zadysponowano na ul. Katowicką, gdzie doszło do pożaru w bloku mieszkalnym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że pali się mieszkanie na IV piętrze, a płomienie wydostały się na balkon. Natychmiast przystąpiono do budowania linii gaśniczej po klatce schodowej jednocześnie podając jeden prąd wody w obronie na elewację bloku. Po dotarciu strażaków z linią gaśniczą do mieszkania pożar szybko ugaszono, a w mieszkaniu nie stwierdzono żadnych osób. Niestety prócz znacznych zniszczeń spowodowanych ogniem poszkodowanych zostało także dwóch mieszkańców bloku, którzy przed przybyciem straży pożarnej próbowali ugasić płomień na własną rękę. Doznali oni na szczęście niegroźnego podtrucia dymem i po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy zostali przekazani wezwanemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego na obserwację. Po sprawdzeniu budynku za pomocą kamery termowizyjnej oraz oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń działania zakończono.