Pożar kurnika.

W dniu 20.08.18. zastępy GBA i GCBA z JRG-9 zostały zadysponowane do pożaru kurnika w miejscowości Dębno. Podczas dojazdu widoczna z kilku kilometrów była smuga ciemnego dymu, wydobywająca się z obiektu, który po przybyciu zastępów okazał się cały objęty ogniem. Zastępy z OSP i PSP przystąpiły do natychmiastowego gaszenia pożaru oraz do obrony przyległych budynków, które ze względu na silne podmuchy wiatru, mogły zająć się w każdej chwili. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej doszło do zawalenia części stropowej, w wyniku czego naruszeniu uległy ściany. Pożar udało się opanować w około 40 minut od przybycia pierwszych sił i środków. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu pogorzeliska, pracach rozbiórkowych.
W akcji udział brały zastępy:
OSP Strykowo;
OSP Stęszew;
SA PSP Poznań
Dyżurny Oficer SKKM – Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego st. kpt Kamil Witoszko oraz kpt Piotr Łuczak;
JRG-9;
Policja Stęszew;

Opracowanie:
ogn. Adrian Jankiewicz, JRG-9, zmiana 3.
Zdjęcia:
dh Mariusz Jeżewski, OSP Strykowo.

Data wydarzenia:
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 15:00