JRG 8 - szkolenie dla OSP

W dniu 26. sierpnia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie odbyło się szkolenie z zakresu organizacji łączności radiowej dla członków OSP z terenu gminy Murowana Goślina. W zajęciach uczestniczyli druhowie z miejscowej OSP a także OSP Białężyn, OSP Nieszawa, OSP Rakownia i OSP Łopuchowo.

Celem szkolenia było przypomnienie zasad organizacji łączności UKF, właściwej interpretacji zasad alarmowania, powiadamiania, dysponowania oraz współdziałania na potrzeby działań ratowniczych. Dużą wagę przyłożono do wyjaśnienia zasad prowadzenia korespondencji radiowej a także pracy zarówno na Kanale Ratowniczo-Gaśniczym jak i Krajowej Sieci Współdziałania czy Kanale Dowodzenia i Współdziałania. Funkcjonariusz JRG-8 przypomniał również druhom podstawowe zasady nawiązywania łączności ze statkami powietrznymi oraz sposoby zabezpieczenia lądowisk dla śmigłowców LPR.

Opracowanie:
mł. kpt. Kamil Pająk,