JRG 2 - nietypowa interwencja

W dniu 01.09.2018 zastępy z JRG 2 zostały zadysponowane na Dworzec Główny PKP w Poznaniu
na peron szósty, gdzie miała znajdować się „zakleszczona osoba”. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali kobietę pomiędzy wagonami, której ręka znajdowała się zakleszczona między drzwiami, a ścianą wagonu. Kobieta nie mogła samodzielnie wyciągnąć ręki, a ucisk powodował ciągły ból. Mimo spuszczenia ciśnienia powietrza z układu pneumatycznego przez pracowników obsługi technicznej pociągu, drzwi nie ustąpiły. Przybyły na miejsce ZRM był zmuszony podać dożylnie płyny oraz leki przeciwbólowe poszkodowanej, która zaczynała tracić przytomność. Po zabezpieczeniu pacjentki przez Ratowników Medycznych strażacy przystąpili do uwolnienia ręki poszkodowanej, poprzez siłowe odsunięcie napierających na nią drzwi. Działania to udało się wykonać sprawnie i skutecznie, bez zniszczeń, w wyniku czego po kilku sekundach kobieta została uwolniona. ZRM postanowił przetransportować poszkodowaną do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Opracował:
mł. asp. Łukasz Leśniak