Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W dniu 26 sierpnia 2018 roku około godziny 21 zastęp GCBA 5/32 z JRG-3 został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w poszukiwaniach małoletniej osoby. Poszkodowana prawdopodobnie spadła ze skarpy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano do pomocy zastęp GBA z JRG-7. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia opracowaniu zakresu działań poszukiwawczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o przeszukiwaniu terenu tyralierą. Ze względu na wieczorną porę oraz odbywający się nieopodal koncert działania wymagały dużego skupienia oraz bardzo dobrej komunikacji ratowników. Teren poszukiwań był bardzo rozległy oraz mocno zadrzewiony.
Dzięki bardzo dobrej koordynacji oraz dużemu doświadczeniu strażacy biorący udział w poszukiwaniach szczęśliwe znaleźli osobą poszkodowaną około 300 metrów od głównej drogi. Okazała się nią 15 letnia dziewczyna, która była nieprzytomna z zachowanymi oddechem. Strażacy po udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy niezwłocznie ewakuowali ją ze skarpy i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowaną do Szpitala na ulicę Krysiewicza w celu dalszej diagnostyki.

Opracował: st. str. Witold Świetlicki