Wypadek samochodu ciężarowego.

W dniu 19.09.18. w miejscowości Łęczyca, przy ulicy Poznańskiej doszło do wypadku samochodu ciężarowego z przyczepą typu “wanna”, przewożącego zboże. W okolicznościach, które ustala Policja, kierujący zestawem zjechał z drogi i przecinając drogę rowerową wpadł do rowu.
Poszkodowany został kierowca, którego przed przybyciem pierwszych zastępów wyciągnęli z kabiny świadkowie zdarzenia oraz załoga przejeżdżającego ambulansu, rozpoczynając jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego udało się odzyskać prawidłowe parametry u kierowcy i przetransportowano go do szpitala. Dalsze działania zastępów polegały na zabezpieczeniu zestawu za pomocą sprzętu do stabilizacji i podpór z SGRT OSP Mosina. W trakcie prowadzonych przez Policję działań doszło jeszcze do jednego zderzenia, w wyniku którego kierowca osobowego Fiata nie zachował ostrożności i rozbił swoje auto najeżdżając na oznakowany radiowóz biorącego udział w działaniach patrolu Policji. Poszkodowanemu kierowcy została udzielona pomoc, następnie został zabrany do szpitala, przez ten sam Zespół Ratownictwa Medycznego, który wracał właśnie ze szpitala, po poprzednim transporcie. Działania trwały do późnych godzin popołudniowych, ruch na trasie był utrudniony, w trakcie podnoszenia wraku z pobocza – całkowicie wstrzymany w obu kierunkach.
W działaniach udział brały:
- D-ca JRG-9 – kpt Roman Rembielak
- zastępy z JRG-9
- SGRT OSP Mosina
- OSP Luboń
- OSP Puszczykowo
- zespoły Policji i Wydział Ruchu Drogowego

Opracowanie i zdjęcia:
ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
środa, Wrzesień 19, 2018 - 13:00