Tragiczny wypadek przy Dworcu Zachodnim

W dniu 15.09.2018 r. przed godziną 6:00 , strażacy z JRG 2 zostali zadysponowani zastępami GBA 2,5/16 oraz GCBA 5/32 do wypadku w Poznaniu na ulicy Głogowskiej na wysokości Dworca Zachodniego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód, który w wyniku uderzenia w słup trakcyjny, wyjechał na pobocze drogi, uszkadzając znajdujące się tam ogrodzenie. W środku pojazdu znajdowały się dwie osoby poszkodowane - kobiety (w tym jedna nieprzytomna).
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
Po ewakuacji strażacy przekazali osoby poszkodowane Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz pomagali ratownikom medycznym w reanimacji kierowcy pojazdu. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.