Tragiczny wypadek na S-5

W dniu 19.09.2018 roku przed godziną 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S-5 na wysokości miejscowości Krzyżowniki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6, JRG 7, OSP Kleszczewo, OSP Krzyżowniki, OSP Gowarzewo oraz OSP Komorniki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano samochód ciężarowy z naczepą na którego tył najechał drugi samochód ciężarowy z lawetą przewożący dwa pojazdy osobowe. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca lawety. Działania JOP polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego mężczyzny, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na czas trwania działań ratowniczych droga w kierunku Poznania była nieprzejezdna. Okoliczności wypadku ustala Policja.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż jest to kolejny w krótkim czasie wypadek na drodze szybkiego ruchu do jakiego były dysponowane zastępy z JRG 6 Poznań - niestety tym razem ze skutkiem śmiertelnym. W związku z powyższym apelujemy do kierowców o rozwagę!

Opracował: mł. kpt. Marek Paczkowski
Foto: st. sekc. Michał Gałężewski

Galeria: