Kamizelki oraz Czad i Ogień - Obudź czujność

W dniu 9 października 2018 r. podpisaniem Programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa pożarowego pod nazwą: „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”- VII edycja, Starosta Poznański wraz z Komendantem Miejskim PSP w Poznaniu oraz Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu, rozpoczęto działania profilaktyki i edukacji społeczeństwa w zakresie bezpiecznych zachowań, przed zbliżającym się okresem zimowym.

Celem wspomnianego programu jest:
Rozpropagowanie zasad bezpieczeństwa pożarowego wśród mieszkańców Powiatu Poznańskiego. Zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą tlenek węgla (popularnie zwany czadem) i sposobów ratowania przed nim w postaci instalowania czujek alarmowych.
Podczas dwóch spotkań: w Szkole Podstawowej w Koziegłowach (gm. Czerwonak) oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, omówione zostały bezpieczne zachowania w domu, a słowa skierowane były do dzieci tych szkół. Starostwo Poznańskie, już po raz 17-ty, wręczyło Pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe, aby byli widoczni spacerując po zmroku.
Swoje wystąpienie przedstawili Policjanci i Strażacy, w ten sposób inaugurując niedawno rozpoczęty rok szkolny, pod sztandarowym hasłem "Bezpieczeństwo".

Opracował:
st.kpt. K.Witoszko