Pracowita służba strażaków JRG nr 2

Służba w środę 10 października br. okazała się bardzo pracowita dla strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Niewiele po zmianie służby dwa zastępy SCD-32 i GCBA 5/32 zostały zadysponowane na pierwszą interwencję - pożar w budynku produkcyjno - magazynowym w Luboniu przy ulicy Romana Maya. Więcej o tej interwencji tutaj:
http://luboni.pl/wiadomosci/pokaz/846,pozar-na-terenie-zakladow-luvena-n...
https://epoznan.pl/news-news-89389-Osiem_zastepow_strazy_gasilo_pozar_na...
Niewiele po godzinie 9:00 zastęp GBA 2,15/16 z JRG nr 2 interweniował w związku z dachowaniem samochodu osobowego w Poznaniu na ulicy Wołczyńskiej.
W trakcie tych dwóch interwencji na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z ulicą Śniadeckich doszło do kolejnego wypadku - tramwaj linii nr 6 uderzył w samochód osobowy. Działania ratownicze w tym miejscu prowadził Dowódca JRG nr 2 wraz z przybyłymi zastępami z JRG nr 1 oraz JRG nr 4. W wyniku uderzenie bocznego w samochodzie osobowym pozostawała kobieta, która była zaopatrywana przez zespół ratownictwa medycznego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji i przekazaniu do karetki Pogotowia Ratunkowego.
Po likwidacji ww. zagrożeń i powrocie do bazy zastępy z JRG nr 2 były dysponowane do kolejnych zagrożeń - między innymi otrzymaliśmy zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu na ulicy Jackowskiego, co spowodowało, krótkotrwałe na szczęście, zablokowanie ulicy dla ruchu kołowego. Więcej o interwencji tutaj:
https://epoznan.pl/news-news-89381-Akcja_sluzb_przy_Jackowskiego_ulica_z...
W wyniku rozpoznania ustalono, że w budynku nie doszło do wycieku gazu.
Po godzinie 17:00 w Poznaniu na ulicy Śniadeckich doszło do pożaru sadzy w kominie. Działania polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu pożaru przy użyciu piasku oraz oddymieniu mieszkania i klatki schodowej.
Łącznie do godziny 18:05 odnotowano 11 interwencji strażaków JRG nr 2. Na szczęście jedyną osobą poszkodowaną w tych zdarzeniach, którą zabrano do szpitala była osoba z wypadku na ulicy Grunwaldzkiej.
Opracował: bryg. Jarosław Kuśmirek

Opracował:
bryg. Jarosław Kuśmirek

Galeria: