Zderzenie czołowe w Poznaniu na ulicy Grochowskiej

W dniu 29 września br. po godzinie 14:00 dwa zastępy z JRG nr 2 zostały zadysponowane na ulicę Grochowską w Poznaniu.
Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przeprowadzili rozpoznanie w wyniku którego stwierdzono, że: doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki VW Passat i Skoda Fabia. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni blokując jeden pas ruchu na ul. Grochowskiej w stronę ul. Grunwaldzkiej. W zdarzeniu brało udział dwóch kierowców i jedna pasażerka. Podróżujący znajdowali się poza pojazdami. Będący na miejscu akcji Zespół Ratownictwa Medycznego przeprowadza badanie u 3 osób uczestniczących w zdarzeniu. W wyniku zdarzenia uszkodzony został również słup sygnalizacji świetlnej.
Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz dokonaniu sorpcji substancji ropopochodnych z okolic studzienki kanalizacyjnej.
Mimo znacznych uszkodzeń w obu pojazdach, nikt nie został zakwalifikowany do dalszej hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja i Pomoc Drogowa. Na tym działania zakończono.

Sporządził: kpt. Kamil Skieresz, bryg. Jarosław Kuśmirek.