Zabezpieczenie lądowania LPR

Dnia 14.10.2018 roku około godziny 14 zastęp GBA-Rt 2,5/16 z JRG 9 został zadysponowany do zabezpieczenia lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Wiórek. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano już śmigłowiec, którego lądowanie zabezpieczał przybyły jako pierwszy zastęp GCBA 5/32/4 z OSP Poznań Głuszyna. Przyczyną wezwania LPR było zasłabnięcie 86 letniej kobiety, która upadła na swojej posesji. Działania ratowników Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie pomagano zespołowi LPR w zaopatrywaniu osoby poszkodowanej. Kolejnymi czynnościami było udzielono pomocy zespołowi LPR w transporcie poszkodowanej do śmigłowca. Zabezpieczono start śmigłowca LPR.

Opracowanie i zdjęcia:
mł. asp. Przemysław Zbierski, JRG-9, zmiana I.