JRG 7 - Zderzenie z tramwajem

18 października 2018 roku zastępy GCBA-Rt i SCRt z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 zadysponowano na Rondo Rataje do wypadku samochodu osobowego z tramwajem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbite pojazdy blokujące dwa pasy jezdni na rondzie, a kierowca samochodu osobowego znajdował się wewnątrz pojazdu. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy kierowcy samochodu w opuszczeniu pojazdu, odłączeniu akumulatora w rozbitym samochodzie oraz zepchnięciu uszkodzonego auta na pobocze. Na szczęście poszkodowany mężczyzna doznał niegroźnych ran i po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdzono brak konieczności hospitalizacji. W czasie działań ruch drogowy w rejonie był bardzo utrudniony, a ruch tramwajowy we wszystkich kierunkach całkowicie zablokowany. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.