JRG 3 - Kamizelki odblaskowe dla pierwszoklasistów powiatu Poznańskiego

W dniu 23.10.2018 w szkołach podstawowych w Biskupicach i Swarzędzu odbyły się spotkania z dziećmi klas pierwszych szkół podstawowych. W spotkaniach brał udział przedstawiciel Starosty Poznańskiego, policjanci z posterunków policji z terenów szkół, jak i funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej z naszej jednostki. Spotkania były wynikiem zainicjowanej przez Pana Starostę powiatu Poznańskiego i prowadzonej co roku akcji rozdawania dzieciom klas pierwszych szkół podstawowych kamizelek odblaskowych. Podczas rozmów z dziećmi został również poruszony temat czujek tlenku węgla, niebezpieczeństwa z nim związanego jak i urządzenia do wykrywania i alarmowania o wystąpieniu potocznie tak zwanego czadu. Dzieci dowiedziały się, że istnieje akcja prowadzona w porozumieniu Komendanta Miejskiego z Panem Starostą powiatu Poznańskiego polegająca na wypełnieniu ankiety, w której odpowiadamy na proste pytania. Poprawne udzielenie odpowiedzi w ankiecie upoważnia nas do wzięcia udziału w losowaniu i w razie wylosowania otrzymaniu darmowych czujek „czadu”.