Ćwiczenia „ŁAGÓW 2018”

W dniach 22-27 października 2018 roku w miejscowości Łagów (województwo lubuskie) odbył się obóz kondycyjno-szkoleniowy dla członków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w którym uczestniczyło kierownictwo oraz funkcjonariusze systemu zmianowego JRG-1.
Celem ćwiczeń było między innymi:
- doskonalenie technik nurkowania realizowanych w różnych porach dnia i nocy z wykorzystaniem sprzętu indywidualnego nurka,
- doskonalenie technik manewrowania jednostkami pływającymi z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej GPS,
- doskonalenie taktyki i techniki prowadzenia działań pod wodą z wykorzystaniem urządzeń hydroakustycznych (np. sonar MS-1000),
- doskonalenie taktyki i techniki prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego podczas działań pilnych przy ratowaniu życia ludzkiego.
Ćwiczenia pozwoliły także na doskonalenie współdziałania nurków z urządzeniami hydroakustycznymi oraz wymianę spostrzeżeń i opinii na temat różnych obszarów funkcjonowania specjalistycznej grupy. Odbyty obóz niewątpliwie wpłynie pozytywnie na poprawę umiejętności praktycznych nurków oraz utrwali wcześniej nabyte umiejętności członków grupy. W sumie w obozie kondycyjno-szkoleniowym udział wzięło 28 funkcjonariuszy JRG-1.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Starosty Świebodzińskiego oraz Zarządu Powiatu Świebodzińskiego za wyrażenie zgody na użycie jednostek pływających na jeziorze Trześniowskim i Łagowskim.

Opracował: asp. Przemysław Przybyłowicz

Data wydarzenia: 
poniedziałek, Październik 22, 2018 - 06:15
Galeria: