JRG 8 - kolizja w Murowanej Goślinie

31. października kilka minut po zmianie służby, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 zadysponowane zostały do zdarzenia drogowego w miejscowości Murowana Goślina.

Po dojeździe we wskazane miejsce zastano trzy rozbite samochody osobowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem marki Ford, sorpcji płynów ropopochodnych, kierowaniu ruchem oraz posprzątaniu jezdni.

Wobec czwórki dzieci w wieku 9, 7, 5 i 3 lata przeprowadzono wsparcie psychologiczne, w ramach którego strażacy wręczyli misia ratownika. Miś Ratownik to przytulanka, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Maskotki te pomagają nawiązać kontakt z dzieckiem w szoku, dzięki czemu prowadzenie akcji ratowniczej oraz wykonanie niezbędnych zabiegów medycznych jest łatwiejsze.[1]

Na miejsce zdarzenia przybył zastęp ochotników z Murowanej Gośliny, radiowóz Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierownik ZRM po przebadaniu kierującej samochodem marki Ford podjął decyzję o nietransportowaniu jej do szpitala.

[1] http://www.misie.sos.pl/
Opracowanie: mł. kpt. Kamil Pająk, zm. III

Data wydarzenia: 
środa, Październik 31, 2018 - 08:30
Galeria: