JRG 7 - Niebezpieczne zderzenie na rondzie

5 listopada 2018 roku zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 oraz ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej zadysponowano do zdarzenia drogowego na Rondzie Rataje w Poznaniu. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z naczepą, który uderzył w tramwaj. W czasie rozpoznania okazało się, że kierowca pojazdu ciężarowego wciąż znajduje się w kabinie, a przejazd przez rondo w kierunku ul. Krzywoustego jest całkowicie zablokowany. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy kierowcy w opuszczeniu pojazdu. Na szczęście jedyną, niegroźnie poszkodowaną osobą była motornicza tramwaju, która odmówiła Zespołowi Ratownictwa Medycznego transportu do szpitala. Po zjeździe uszkodzonego tramwaju z ronda dalsze działania straży pożarnej skupiły się na kierowaniu ruchem w miejscu zdarzenia do czasu przybycia na miejsce zastępczego ciągnika siodłowego oraz holownika do rozbitego pojazdu ciężarowego.