Wypadek w Komornikach

W dniu 06.11.2018 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku miejscowości Komorniki (gm. kleszczewo). Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Komorniki, OSP Kleszczewo oraz JRG 6.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia. Po zaopatrzeniu poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Działania JOP polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w rozbitym samochodzie. Na czas trwania działań ratowniczych droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna. Dokładną przyczynę wypadku ustala Policja. W działaniach ratowniczych oprócz zastępów OSP i PSP udział brali Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: mł. kpt. Marek Paczkowski
Foto: st. str. Paweł Nyczka