Wypadek w Żabnie.

W dniu 03.11.18. około godziny 14.00, zastęp GBA z JRG-9 został zadysponowany do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych na trasie Mosina – Żabinko. W wypadku poszkodowane zostały 4 osoby – kierująca Nissanem 370Z oraz 3 osoby z BMW X3, w tym ośmioletnie dziecko, które z powodu niezapiętych pasów oraz braku fotelika w pojeździe doznało licznych obrażeń. Przybyli na miejsce ratownicy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. U najmłodszego pasażera stwierdzono pogłębiający się obrzęk mózgu, w skutek uderzenia głową o przedni fotel, w wyniku czego dziecko straciło chwilowo wzrok. Kierująca Nissanem odniosła obrażenia kręgów szyjnych, miała również połamaną miednicę. Pozostałe osoby odniosły lżejsze obrażenia, w tym złamanie ręki i obrażenia kończyn dolnych. Poszkodowanych przekazano przybyłym na miejsce załogom Pogotowia Ratunkowego, które zabrało rannych do szpitali.
Działania prowadzone były do późnych godzin wieczornych, ruch na trasie w obu kierunkach był całkowicie zablokowany.
W działaniach udział brały również zastępy z OSP Mosina, Pecna, Żabinko.

Zdjęcia: kpt. Artur Jewstrat.
Opracowanie: ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
sobota, Listopad 3, 2018 - 14:00