Pożar duży hali magazynowej

W dniu 28 listopada 2018 roku o godzinie 16:20 zastępy GBA-Rt 2,5/16 oraz GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 zostały zadysponowane do pożaru hali magazynowej znajdującej się przy ulicy Wykopy 11.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że pożarem objęte jest około 200 m2 obiektu oraz poinformował Dyżurnego Operacyjnego Miasta Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu o potrzebie zadysponowania dodatkowych sił i środków. W hali znajdowały się m.in ciecze łatwopalne, opony, narzędzia, samochód osobowy, wyposażenie biurowe. Z uwagi na wielkość pożaru zagrożonych było około 15 samochodów zaparkowanych bezpośrednio obok hali.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu prądów gaśniczych wody i piany w natarciu na palący się obiekt oraz w obronie na zaparkowane obok samochody. Na potrzeby działań zorganizowano punkt czerpania wody z pobliskiego stawu.
W działaniach oprócz JRG 2 brały udział zastępy z SA PSP, JRG 7, OSP Plewiska, OSP Kwiatowe, OSP Luboń oraz Dyżurny Kierownictwa Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Mariusz Kowalski.

Opracował: mł. asp. Radosław Bogusz
Zdjęcia: OSP Kwiatowe