JRG 6 – akcja „kalendarze” w ramach prewencji społecznej.

Dnia 13 grudnia strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w ramach prewencji społecznej odwiedzili szkoły w swoim rejonie operacyjnym.
Przedsięwzięcie polegało na przeprowadzeniu krótkiej pogadanki z uczniami na temat bezpieczeństwa pożarowego. Trwa okres zimowy, w którym pojawiają się zagrożenia sezonu grzewczego, zatem poruszono głównie tematykę związaną z tlenkiem węgla. Omówiono wstępne objawy zatrucia tym jakże niebezpiecznym i bezwonnym gazem oraz przedstawiono prawidłowe postępowanie w przypadku związanych z nim zdarzeń. Zachęcano do wyposażenia domostw w czujki czadu (tlenku węgla), dymu oraz do przeprowadzenia przeglądu urządzeń grzewczych, przewodów kominowych. Ponadto strażacy złożyli na ręce dyrekcji szkół kalendarze.
Słuchacze wykazywali się sporym zainteresowaniem oraz przyznali, że wzrosła ich świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z okresem grzewczym.

Opracowanie: mł. kpt. Wojciech Tomczak