Akcja edukacja i konkurs kalendarzowy

W dniu 12.12.2018r. strażacy z JRG 6 Poznań udali się do Szkoły Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Gimnazjum nr 35 na poznańskim Szczepankowie.

Celem wizyty było przekazanie dzieciom wiedzy o zasadach zachowania się podczas pożaru, przedstawiono zasady ewakuacji oraz jak należy się zachować podczas tego typu zdarzeń. Przypomniano uczniom numery alarmowe służb ratowniczych. Podczas spotkania na ręce obecnych pedagogów wręczono okolicznościowe kalendarze strażackie na rok 2019. Na odwrocie kalendarzy można znaleźć informacje o czterech konkursach ogłoszonych przez Komendanta Głównego PSP dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. W najbliższym czasie funkcjonariusze poznańskiej szóstki będą odwiedzać pozostałe szkoły rejonu chronionego.

Opracował: mł. kpt. Marek Paczkowski
Foto: ogn. Michał Jabłoński