JRG 7 Akcja "Burza"

W dniu 28 grudnia br. w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7, zgodnie z rozkazem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, zorganizowano i przeprowadzono w celach ćwiczebnych Alarm "Burza".
Taki alarm zarządzany jest zawsze w przypadku konieczności szybkiego zebrania całego stanu osobowego JRG w miejscu pełnienia służby.
Alarmowanie odbyło się o godz. 7:00, natomiast w godz. 8:30 – 13:30 zrealizowano szkolenie całego stanu osobowego.
Szkolenie obejmowało następujące tematy:
- Nowy sprzęt w JRG (instrukcja obsługi, parametry taktyczno-techniczne, BHP, itp.)
- Organizacja łączności w Państwowej Straży Pożarnej (prowadzenie kpt. Michał Kaczmarek)
- Ćwiczenia praktyczne SGRT w tym: wykonywanie dostępu do osób poszkodowanych, stabilizacja pojazdu, ratownictwo techniczne na drogach, sprzęt do ratownictwa technicznego (parametry techniczne, prawidłowa obsługa, metody i sposoby pracy, BHP).
- Sprawy bieżące.

opracowanie: kpt. Jakub Szymański