JRG - 9 Zdarzenie przy wieży widokowej.

Dnia 3 stycznia 2019 roku około godz. 10 do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 9 wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który został znaleziony obok wieży widokowej przy ul. Pożegowskiej. Zdarzenie zgłosiła kobieta dozorująca obiekt. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zbadali parametry życiowe poszkodowanego – nie stwierdzono oznak życia. Na ciele występowały plamy opadowe. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z Lotniskowego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon osoby poszkodowanej, który nastąpił co najmniej kilka godzin wcześniej. Działania ratowników Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz lądowania i startu śmigłowca LPR. Miejsce zdarzenia zostało przekazane policji, która ustala przyczyny zdarzenia. Zastępy GBA-Rt 2,5/16 oraz GCBA-Rt 5/35 po niecałej godzinie wróciły do bazy.

Zdjęcia:
mł. ogn. Zbigniew Jagłowski, JRG-9, zmiana I.
Opracowanie:
mł. asp. Przemysław Zbierski, JRG-9, zmiana I.