Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego

Do wypadku doszło o poranku w dniu 12.01.2019 r. na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Dębiec. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Kórnik oraz JRG 6.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano dwa samochody osobowe z uszkodzonymi bokami oraz samochód ciężarowy z podczepioną naczepą, przewrócony na bok, leżący na pobliskim polu. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem ciężarowym wymagał udzielenia pomocy medycznej, którą udzielił przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Po zaopatrzeniu poszkodowany został odwieziony do szpitala. Działania JOP polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz zebraniu rozlanego oleju napędowego z powierzchni gleby. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:
mł. kpt. Marek Paczkowski