Pożar domu w Czołowie.

Dnia 26.01.19. około godziny 19.30 zastępy GCBA Rt i SCD-30 z JRG-9, zostały zadysponowane do pożaru w miejscowości Czołowo. Na terenie JRG-6 prowadzone były działania gaśnicze, w budynku jednorodzinnym, w którym doszło do pożaru poddasza, rozprzestrzeniając się na wewnętrzną część budynku. Szczęśliwie nie było osób poszkodowanych. Działania prowadzone były do późnych godzin nocnych, w trakcie nich konieczna była częściowa rozbiórka dachu, jego ocieplenia oraz stropu pierwszego piętra. W wyniku pożaru bez dachu nad głową została rodzina z pięciorgiem dzieci. Budynek nadaje się do gruntownego remontu. Pogorzelców można wpierać na stronach portali społecznościowych, gdzie prowadzona jest zbiórka, oraz przez Urząd Miasta Kórnik-Bnin.
W działaniach udział brały zastępy z JRG-6, JRG-9, OSP Kórnik, Czołowo, Kamionki. Z ramienia Komendy Miejskiej dowodził st. kpt. Jarosław Kuczkowski, z-ca d-cy z JRG-5.

Opracowanie i zdjęcia:
ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
sobota, Styczeń 26, 2019 - 00:00