Pożar w Swarzędzu

W dniu 25 stycznia 2019 roku około godziny 21:45 Miejskie Stanowisko Kierowania KM PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy ulicy Wrzesińskiej w Swarzędzu. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBA i SCD 30 z JRG 3 oraz GCBA z OSP Swarzędz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia SP pożarem objęte były dwa pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku oraz część dachu. Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków. Do działań zadysponowane zostały dwa ciężkie samochody gaśnicze z OSP Kobylnica.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu do wnętrza budynku po klatce schodowej oraz jednego prądu gaśniczego z drabiny mechanicznej, przeszukaniu pomieszczeń, w których nie stwierdzono przebywania osób trzecich, oświetleniu terenu akcji oraz rozbiórce elementów konstrukcyjnych dachu. Z uwagi na duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego.
W działaniach brał udział Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu. Akcja została zakończona po ponad trzech godzinach działań.

Tekst: kpt. Lusiak
Zdjęcia : OSP Swarzędz

Galeria: