„Służba zdana” po raz ostatni przez Tomasza Kowalskiego i Roberta Antoniewskiego.

30 stycznia 2019r. po dwudziestu pięciu latach służby, po raz ostatni zabrzmiał trójkowy dzwon dla przechodzących na zaopatrzenie emerytalne asp. sztab. Tomasza Kowalskiego
i asp. sztab. Roberta Antoniewskiego.
Dwóch dowódców, dwie różne osobowości i charaktery, dwa sposoby rządzenia, ale jeżeli moglibyśmy zdefiniować Ich wspólnym mianownikiem to z pewnością wykorzystalibyśmy
do tego słowo: Autorytet.
Ich kariery to dwadzieścia pięć lat budowania Państwowej Straży Pożarnej jaką znamy obecnie, przechodzącą przez rewolucję w cyfryzacji, wyposażeniu jednostek, jakości samochodów,
działań ratowniczych oraz taktyki dowodzenia. Całą zebraną wiedzę i doświadczenie przekazywali później młodszym kolegom nieraz zaskakując trafnością decyzji.
Ale ich kariery to nie tylko wyjazdy ratownicze. Dla załogi pozostaną przyjaciółmi, którzy byli zawsze kiedy ktoś potrzebował pomocy lub rozmowy. Zawsze wtedy, kiedy ich doświadczenie mogło się przydać. I zawsze wtedy, kiedy nawet poza godzinami służby dzwoniliśmy do siebie albo spotykaliśmy się na imprezach zmianowych.
Cieszymy się, że Nasi dowódcy przechodzą na zaopatrzenie emerytalne w zdrowiu i w pełni sił witalnych. Mamy nadzieję i wiemy to na pewno, że będą stawiać sobie nowe cele i poświęcą się rodzinom, które nie będą musiały się już martwić o swoich mężów lub ojców przebywających na służbie.
Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Podobno. Bo dla Nas, dla JRG-3, Antek i Kowal byli nieodłączną częścią życia i funkcjonowania jednostki i nikt Nam ich nie zastąpi.
Pamiętajcie, że zawsze Jesteście mile widziani i kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, będziemy w gotowości Wam pomóc w czymkolwiek. Tak, jak Wy pomagaliście Nam przez wszystkie lata służby.
Dziękujemy.

Tekst: asp. Sierant Jędrzej
Zdjęcia: kpt. Lusiak Wojciech

Galeria: