Wypadek na trasie Janikowo – Kobylnica

Dnia 04.02.2019 roku około godziny 17.40 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało zastępy GBA-Rt 3,0/16, GBA-Rt 2,5/16, SLRr z Dyżurnym Kierownictwa KM PSP Poznań z JRG – 3 oraz OSP Kobylnica i OSP Biskupice do wypadku, który miał miejsce na trasie Janikowo – Kobylnica. Samochód osobowy marki Mercedes klasy A z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem marki Dacia Duster. W samochodzie marki Dacia wyrwane zostało koło osi tylnej oraz uszkodzony został bok pojazdu natomiast w Mercedesie uszkodzony został przód pojazdu. Obydwa samochody znajdowały się częściowa na poboczu drogi.
Ruch odbywał się wahadłowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że w pojazdach podróżowali sami kierowcy, którzy wymagali kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP , odłączeniu akumulatorów, sorpcji i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Po kilku minutach na miejsce przybyły Zespoły Ratownictwa Medycznego, które po przebadaniu zabrały poszkodowanych do Szpitala Miejskiego.
Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

Sporządził:
sekc. Witold Świetlicki