Przewrócona "śmieciarka"

Dnia 19.02.2019 zastępy z JRG - 1, JRG - 3 oraz JRG - 7 zostały zadysponowane do przewróconego pojazdu ciężarowego wywożącego odpady. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że auto przewróciło się na lewy bok tuż obok budynku stacji paliw. Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce przybył Zastępca Komendanta Miejskiego mł. bryg Jarosław Zamelczyk, który przejął dowodzenie akcją. Na miejsce zdarzenia przybyło również kierownictwo Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej nr 1 oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zneutralizowali płyny eksploatacyjne wyciekłe z pojazdu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej jednemu z uczestników zdarzenia. Przy pomocy dźwigu uniesiono przewrócony pojazd dzięki czemu dokładnie sprawdzono, iż nikt nie został nim przygnieciony. Po upewnieniu się, że miejsce zdarzenia jest bezpieczne, strażacy wrócili do swoich jednostek.
Sporządził: mł.asp Bartosz Makowski