Wypadek

Dnia 22.02.2019 o godz. 12.00 na skrzyżowaniu ulic Nad Wierzbakiem i Wielkopolskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Mercedes oraz samochodu dostawczego, w wyniku którego ucierpiały trzy osoby dorosłe oraz troje dzieci. Na miejsce zadysponowano dwa wozy Państwowej Straży Pożarnej oraz pięć karetek Pogotowia Ratunkowego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ze względu na utrudniony dostęp do poszkodowanego dziecka oraz potrzebę jego ostrożnej ewakuacji zastępy Straży musiały użyć sprzętu hydraulicznego. Chłopca udało się szybko i bezpiecznie wydobyć z pojazdu. Jednocześnie za pomocą sorbentu zneutralizowano rozlane na drodze płyny eksploatacyjne pojazdów. Wszystkie osoby zgłaszające dolegliwości zostały przewiezione do szpitala. Przyczynę wypadku bada Policja.

sporządził: sekc. Warczak Jakub