JRG 5 - ostatnia służba mł. kpt. Romualda Smagła

W poniedziałek, 25-go lutego, swą ostatnią służbę rozpoczął mł. kpt. Romuald Smagieł. Romek, z racji postury zwany "Cienkim", swą karierę pożarniczą rozpoczął w 1994 roku kiedy to rozpoczął naukę w poznańskiej Szkole Aspirantów PSP. Po ukończeniu szkoły został skierowany do pełnienia służby w JRG nr 1, gdzie służąc w jednostce bardzo obciążonej wyjazdami ratowniczymi odebrał bardzo dobrą praktykę. Następnie w 1998 roku przenosi się do naszej JRG i rozpoczyna cykl szkoleniowy na ratownika wysokościowego, który zakończył w 2012 roku kończąc kurs śmigłowcowy II-go stopnia z tytułem starszego ratownika wysokościowego. Przeszedł wszystkie stanowiska dowódcze na podziale bojowym. Zaczynał od dowódcy zastępu by poprzez dowódcę sekcji, zastępcę dowódcy zmiany zakończyć karierę pełniąc obowiązki dowódcy zmiany. Jako bardzo doświadczony ratownik medyczny czuwał też nad tą działką ratowniczą. Rozpoczęcie ostatniej służby Romka swoją obecnością zaszczycił Komendant Miejski PSP bryg. Jacek Michalak. W krótkich słowach streścił przebieg służby przyszłego emeryta gratulując mu jakości wykonywania obowiązków. Następnie Dowódca jednostki wraz z Zastępcą złożyli życzenia Romkowi i koledzy z pozostałych zmian służbowych dołączyli się do gratulacji. Zgodnie z tradycją Romek wygłosił orędzie pożegnalne, uderzył w dzwon oraz "zalogował się" w galerii emeryta.
Romku życzymy Tobie wszystkiego najlepszego pod kapeluszem i wpadaj do nas na kawę. Dla Ciebie czas się zawsze znajdzie.
Opracował: D-ca JRG